Eindbod cao Interieurbouw en Meubelindustrie, breng nu je stem uit!

Gedurende een vijftal onderhandelingsrondes en diverse informele gesprekken hebben we gezocht naar de best mogelijke uitkomsten. Helaas heeft dat niet geresulteerd in een onderhandelingsresultaat waar we als vakbonden achter kunnen staan. Uitkomst is dat er toch weer een eindbod van werkgeverszijde ligt. In deze brief informeren we jullie over het eindbod.

Eindbod, proces en hoe verder 

Een eindbod betekent dat dit het is en werkgevers niet bereid zijn meer bieden. In de afgelopen periode hebben we helaas ook moeten concluderen dat het draagvlak onder de leden om écht in actie te komen beperkt is. Dit betekent dan ook dat als jullie betere afspraken willen, je ook bereid moet zijn om in beweging te komen en actie te voeren. Als een grote meerderheid van de leden binnen I&M tegen stemt met de bereidheid om tot actie over te gaan, dan zullen we ook de vervolgstappen hiervoor zetten. Er is dan voorlopig géén cao! Als de meerderheid van de leden er echter voor kiest om het eindbod te accepteren, dan zijn dat de afspraken die voor de komende cao-periode gelden.

Eindbod 

Jullie werkgevers hebben veel van onze voorstellen naast zich neergelegd, met als gevolg dat we helaas geen resultaat hebben kunnen afspreken waar we als vakbonden achter staan. We hebben het niet eens kunnen hebben over meer dan het loon. De rest van de cao is óók belangrijk, maar daar was eigenlijk niet eens ruimte voor.

De tekst van het volledige eindbod is terug te lezen in de bijlage. Het eindbod van de werkgevers ziet er in het kort als volgt uit:

  • Looptijd 1 jaar van 1 januari 2025 t//m 31 december 2025
  • Loonsverhoging – werkgevers hebben heel lang vastgehouden aan alleen een loonsverhoging over de (cao) schaallonen en niet over de reële lonen (het loon wat je in de praktijk elke maand verdient). Ze bieden een loonstijging van 3,75% per 1 maart over het reële loon. Uitgesmeerd over 2025 is dit 3,13%, dit komt omdat de verhoging van 3,75% pas per 1 maart wordt gegeven.
  • Overwerktoeslag voor parttimers - medewerkers hebben volgens een uitspraak van het Hof van justitie recht op een overwerktoeslag als zij meer uren werken dan hun arbeidsduur. De cao-tekst zal op dit punt worden aangepast.
  • Thuiswerkvergoeding - de thuiswerkvergoeding wordt aangepast naar €2,40 (het fiscaal onbelaste bedrag)
  • Rouwverlof - het onderscheid tussen rouwverlof bij overlijden van naaste verwanten of ze wel of niet in huis bij de medewerker wonen wordt opgeheven. Daarnaast een uitbreiding betaald rouwverlof van één naar twee dagen.
  • RVU - Gedurende de looptijd van de cao 2025 gaan we de continuering en mogelijke varianten voor een RVU-regeling per 1 januari 2026 bespreken. Daarbij moet worden onderzocht of dat financierbaar is binnen de loonsompremie (0,9%) van het Sociaal Fonds Meubel. Bedoeling van sociale partners is de RVU-regeling, al dan niet in aangepaste vorm, te continueren met ingang van 1 januari 2026.
  • Protocol loongebouw - Gedurende de looptijd van de cao 2025 samen met sociale partners en AWVN-onderzoek doen naar een toekomstbestendig loongebouw.
  • Vakbondswerk - De drempel waarvoor vakbondsrechten kunnen worden geëffectueerd op grond van artikel 90 van de cao wordt gehalveerd. In ondernemingen waarin minder dan 35 werknemers werkzaam moeten tenminste 3 (i.p.v. 5) werknemers aangesloten zijn bij aan werknemersorganisatie. In ondernemingen waarin meer dan 35 werknemers werkzaam zijn moeten tenminste 5 (i.p.v. 10) werknemers aangesloten zijn bij een werknemersorganisatie.
Het is echt nodig dat we binnen de I&M groeien in het aantal actieve leden, zodat we de volgende cao-ronde(s) wel kunnen komen met een resultaat waar we met elkaar achter kunnen staan. Meer leden zorgt ook voor meer power, dus maak je collega lid!

Schrijf jij een collega in dan ontvang jij een keuze cadeaubon t.w.v. € 20 per ingeschreven lid. Het nieuwe lid betaalt de eerste 5 maanden in totaal € 25,-. Samen bereik je echt meer. Ook aan de onderhandeltafel! 

Vragen? 

Heb je vragen over het proces of je arbeidsvoorwaarden? Neem dan contact op met mij via m.vaneerde@cnv.nl.  Je kan ook terecht op de cao-pagina waar je al onze nieuwsbrieven aantreft en kan meepraten over de cao. Ga naar de cao-pagina https://www.cnv.nl/bouw/hout-en-meubel/cao-interieurbouw-en-meubelindustrie/

Martin van Eerde
Bestuurder CNV
M: 06 8191 9564
E: m.vaneerde@cnv.nl

 

Downloads