Petitie voor een fatsoenlijke sociale regeling bij Yource

Yource is aan het reorganiseren. Daarbij verdwijnen functies en biedt het bedrijf slechts het absolute minimum aan de kale, wettelijk verplichte transitievergoeding. Hier waren jullie het niet mee eens. Ook begrepen velen niet waarom de guides niet ook geplaatst kunnen worden als teamlead.

Petitie voor een fatsoenlijke sociale regeling bij Yource

Yource biedt slechts het absolute minimum aan: de kale, wettelijk verplichte transitievergoeding en beperkte bedragen voor scholing, outplacement en juridische kosten..

Tijdens gesprekken met collega’s bleek dat velen van jullie het hiermee niet eens zijn. En terecht. Wij vinden dat als er ingrijpende veranderingen plaatsvinden, daar ook een fatsoenlijke en sociale regeling tegenover moet staan. Daarom vragen we je: maak je stem hoorbaar en teken deze petitie. Samen gaan we de petitie aanbieden en samen staan we sterker! Laat ons weten als je mee gaat om de petitie aan te bieden op 24 april!

Wij eisen van Yource:

  • Een eerlijke vergoeding bij ontslag:
    Yource biedt alleen de wettelijke transitievergoeding. Wij vinden dat dit minimaal 2 keer de transitievergoeding moet zijn – dit is gangbaar in veel cao’s en sociaal plannen elders in Nederland.
  • Een eerlijke behandeling bij herplaatsing:
    Word je herplaatst in een lagere functie? Dan moet je persoonlijke toeslag wél meestijgen met de jaarlijkse cao-loonsverhogingen. Dat is niet meer dan logisch.
  • Investeren in nieuwe kansen:
    Van werk naar werk kost geld. We willen dat Yource minimaal € 1.500,- investeert in outplacement en € 1.500,- in scholing per werknemer.
  • Ontwikkeling van mensen:
    Voor velen van jullie wordt het werk minder leuk hoorden we. We willen dat elke werknemer betrokken bij deze reorganisatie een loopbaanscan kan doen op kosten van Yource en ook van het scholingsbudget van € 1.500,- gebruik kan maken.
  • Extra steun voor oudere werknemers:
    Voor medewerkers van 60 jaar en ouder moet er een extra outplacementvergoeding van € 1.500,- beschikbaar zijn. Zij hebben meer tijd en begeleiding nodig bij het vinden van nieuw werk.
  • Eerlijke kans voor Guides op een teamleadfunctie:
    De rol van Operations Teamlead wordt opnieuw vormgegeven met grote nadruk op coaching. Guides vervullen nu al coachende taken, dus zij zouden automatisch in aanmerking moeten komen voor deze functies.
    Lukt dat niet? Dan eisen we: Voorrang voor Guides bij vacatures voor teamleads die binnen een jaar ontstaan – en zeker als deze binnen een half jaar vrijkomen.

Ben jij het hiermee eens? Teken dan deze petitie!

Samen kunnen we Yource laten zien dat wij als medewerkers meer waard zijn dan een minimale regeling. Laat van je horen en teken de petitie. 

Klik hier om de petitie te tekenen

Roderik Mol
Bestuurder CNV
M: 06 2047 1890
E:  r.mol@cnv.nl