Update van maandelijks overleg bij Achmea

Afgelopen donderdag hadden wij weer ons maandelijks overleg bij Achmea. Ik informeer jullie graag over wat we hebben besproken.

We hebben als vakbonden in principe iedere eerste donderdagmiddag van de maand overleg met Achmea. Op de agenda staan zaken die gerelateerd zijn aan de cao en het Sociaal Plan. Vast agendapunt voor de komende tijd is ook een update van de pensioentransitie. Hieronder wat we deze keer hebben besproken.

WGA-hiaatverzekering

Dit is de vrijwillige WGA-hiaat-verzekering. Deze heeft te maken met inkomen bij arbeidsongeschiktheid. Met een WGA hiaat verzekering krijg je een aanvulling op de wettelijke WGA vervolguitkering als er sprake is van een WGA hiaat, om een grote inkomensachteruitgang te voorkomen. Veel van jullie waren hier niet van op de hoogte of doen hier niet aan mee. Achmea heeft de verzekering tijdelijk opengezet om alsnog deel te nemen. Dit voldoet duidelijk aan de behoefte. Een aanzienlijk aantal collega’s heeft zich aangemeld. Je kan je nog tot eind februari aanmelden. Hulde!

Jobport-afspraak sociale agenda Verbond van Verzekeraars

Wij zijn geïnformeerd over dit initiatief, waarbij verzekeraars samenwerken om medewerkers van werk naar werk te begeleiden, als hun baan vervalt. Er is een platform voor de mensen die het betreft en er zijn al meerdere succesvolle trajecten gelopen. Een win-win voor iedereen. Ook andere sectoren zoals banken volgen dit traject met veel interesse.

De proeftuin Autonomie binnen SchadeServices

Pensioen, stand van zaken transitieplan We zijn door Pensioenfonds Achmea bijgepraat. Het pensioenfonds bestuur is hard bezig met de beoordeling van het transitieplan. De beoordeling vindt langs veel assen plaats. Te veel om hier te noemen. Tot nu toe lijkt het goed te gaan om in maart tot een voorlopige aanvaarding van de opdracht te komen. Het Verantwoordigingsorgaan en de Raad van Toezicht moeten ook hun akkoord geven. Daarnaast wordt nauwgezet gevolgd hoe De Nederlandsche Bank de al ingediende implementatieplannen beoordeelt. De deadline voor indiening van het Achmea implementatieplan is 1 juli aanstaande. Zoals gezegd, volgen wij dit proces maandelijks.

Het cao-proces

Jullie cao loopt tot eind augustus. We zijn al weer hard bezig om het proces voor een nieuwe cao in te richten. Bij Achmea worden alle medewerkers gevraagd om hun input. Vandaag is er een eerste bericht geplaatst op Achmeanet en hebben jullie een mail van InnerVoice ontvangen. De volledige vragenlijst volgt medio maart en we hebben de uitwisseling van de voorstellenbrieven gepland op dinsdag 15 april.

Dit is wat we hebben besproken. Zoals je ziet mooie onderwerpen. Als er nu iets is waarvan jij denkt dat het goed is dat ik dat vanuit de vakbond aankaart, mail mij dan, a.kramer@cnv.nl.

Natuurlijk kan je ook altijd jouw mening, ideeën en vragen kwijt op de cao-pagina van Achmea bij CNV.

André Kramer