Shell blijft bij forse verslechteringen, kom naar één van de ledeninformatiebijeenkomsten!

Woensdag 19 februari 2025 hebben we voor de derde keer met Shell onderhandelt over jouw nieuwe cao. Ondanks meerdere verzoeken vanuit de vakbonden om het verslechteringsvoorstel van jouw prestatiebonus van tafel te halen, blijft Shell volharden in hun voorstel. Ook heeft Shell nogmaals negatief gereageerd op de voorstellen vanuit de vakbonden. Over de ontstane situatie aangaande de forse verschillen tussen de voorstellen van de vakbonden en Shell gaan we graag met jou in gesprek.

Onderhandelingsronde 19 februari 2025: focus op verslechteringen

Tijdens deze onderhandelingsronde hebben de vakbonden opnieuw kenbaar gemaakt niet akkoord te gaan met de forse verslechteringen die Shell voorgesteld heeft. Vervolgens hebben wij Shell verzocht om de verslechteringen van tafel te halen. Shell blijft bij het stapsgewijs verlagen van het percentage van de prestatiebonus naar 5% voor de huidige medewerkers binnen de looptijd van de cao. Voor nieuwe medewerkers is de verlaging van de prestatiebonus direct van toepassing.

Ook wil Shell een lange looptijd van 4 jaar (tot 1 maart 2029) met een loonsverhoging per 1 maart 2025 van 3% en vanaf 1 maart 2026 tot en met 1 maart 2028 zal de AWVN-index Chemie worden gehanteerd voor de jaarlijkse cao-verhoging. Wij hebben grote zorgen wat dit voor perspectief geeft in het kader van jullie koopkracht (zowel voor koopkrachtbehoud: compensatie inflatie als koopkrachtverbetering).

Verder heeft Shell te kennen gegeven de problematiek aangaande de overige voorstellen te herkennen, zoals de problematiek betreffende de ouderenregelingen, werk privé balans en inspraak en zeggenschap op werktijden. Shell wil echter verder geen afspraken met de vakbonden maken op deze onderwerpen, omdat dit volgens Shell al voldoende ondervangen is in hun eigen regelingen.

Kijk en vergelijk

In de ‘Kijk en vergelijk’ zie je de reactie van Shell op de voorstellen vanuit de vakbonden. De volledige reactie van Shell op de voorstellen hebben we in een overzicht naast onze voorstellen voor de nieuwe cao gezet.

Hoe nu verder? Uitnodiging ledeninformatiebijeenkomsten

In deze ledeninformatiebijeenkomsten willen we jou verder bijpraten over de forse verschillen tussen hetgeen Shell en de vakbonden voorstellen. Ook willen we de vervolgstappen verder met je bespreken. De ledeninformatiebijeenkomsten worden gehouden op:
  • donderdag 6 maart van 19.30 – 20.30 uur (in de omgeving van Shell Pernis, locatie volgt nog)
  • maandag 10 maart van 19.30 – 20.30 uur (in de omgeving van Shell Moerdijk, locatie volgt nog)
  • vrijdag 14 maart van 10.00 – 11.30 uur online
Voor de digitale bijeenkomst kun je jezelf bij ons aanmelden, na aanmelding zul je een deelnamelink voor Teams ontvangen. Meld je als CNV-lid aan bij Aron Foppen (a.foppen@cnv.nl) of bij Elsa van der Kraats als je FNV-lid bent (elsa.vanderkraats@fnv.nl). Graag ontvangen wij een mail voor aanmelding digitale bijeenkomst met daarin je naam en lidmaatschapsnummer.

Houd je agenda vrij op één van deze dagen en zorg dat je bij één van de ledeninformatiebijeenkomsten aanwezig bent!

Samen sterk voor een betere cao

Goede arbeidsvoorwaarden komen er niet zomaar. Daar zorgen we samen met jullie voor! Kortom, wij zouden jullie willen oproepen om deze nieuwsbrief binnen Shell onder je collega’s te verspreiden. Wij hebben jouw steun nodig om tot een cao te komen die aansluit bij jullie wensen. Hoe meer leden zich actief inzetten, hoe sterker we staan in de onderhandelingen met de werkgever. Het is belangrijk dat meer mensen bij Shell lid worden. Lid worden kan via deze link: Word vandaag nog lid van CNV | CNV

Volg CNV op de cao-pagina

Je kunt alle info over de cao-onderhandelingen terugvinden op de cao-pagina. Daar kun je ook vragen stellen of reageren. Krijg je dit bericht per post dan kun je de cao-pagina makkelijk vinden door naar www.cnv.nl/cao te gaan en dan vul je in de zoekbalk Shell in.

Contact

Heb je vragen of opmerkingen over het cao-traject Shell, raadpleeg de kaderleden of stuur ons een mail.

Namens de onderhandelingsdelegatie, Emile van der Kooij, Merel Louter, Wim Verbaarschot (CNV) en mede namens Elsa van der Kraats (FNV Procesindustrie),

Aron Foppen
Bestuurder CNV
E: a.foppen@cnv.nl
M: 06 81 91 97 19

Downloads