Nieuw pensioen voor beveiligers komt er aan

Voor pensioenen gelden per 1 januari 2028 nieuwe wettelijke regels. Dit geldt ook voor het pensioen voor beveiligers. Er moet een nieuwe pensioenregeling komen en hier hebben vakbonden, werkgevers en het pensioenfonds afgelopen tijd aan gewerkt.

De wet schrijft voor dat een aantal keuze's in worden gemaakt voor het nieuwe pensioen. Zo is er voor de beveiligers gekozen voor een solidaire pensioenregeling, een nabestaandenpensioen dat past bij de inkomens van beveiligers, zo weinig mogelijk wijzigingen voor huidige gepensioneerden en nabestaanden. Ook is besloten om de oude pensioenregeling 'in te varen' in de nieuwe regeling, zodat we geen twee pensioenregelingen hebben voor beveiligers.

Omdat de wijziging in de pensioenregeling een wettelijke verplichting is, hebben we er naar gestreefd een regeling te maken die zoveel mogelijk dezelfde uitkomsten geeft als de huidige regeling. Maar een pensioenwijziging is erg complex. Op dit moment werken we nog aan een begrijpelijkere uitleg van de nieuwe regeling en organiseren we een aantal voorlichtingsbijeenkomsten. Data en tijdstippen volgen.

Belangrijk: uiteindelijk beslissen de leden van CNV en de andere betrokken vakbonden over deze regeling. Ook de werkgeversorganisatie moet akkoord gaan. Wil je meer weten over de wijzigingen voor het pensioen bij beveiligers, lees dan hier alles over de wijzigingen in het pensioen voor beveiligers en hier alles over de achtergronden van de stelselwijziging.

Binnenkort volgt meer informatie, met data en bijeenkomsten.


Vriendelijke groet,

Erik Honkoop, CNV Vakmensen

Wil je reageren of heb je een vraag?

3 berichten

Er zijn nog geen reacties, wees de eerste!

U
Error
    meer dan 1 jaar geleden
    13 jaar in de beveiliging. Ik ben nu 32 jaar en dacht ik ga is kijken hoe het met mijn pensioen gesteld is. Tot mijn verbazing heb ik op mijn 67e recht op een totaalbedrag van 1338 euro per maand dat is aow en pensioen samen. En daar betaal ik dan elke maand 100 euro voor!!! 1 dikke boevenbende dat pensioenfonds. Ik wordt zzp’er binnenkort en verzorg mijn eigen pensioen wel. Want je kan je je hele leven kapot werken om dan als je met pensioen gaat in de financiële problemen te komen. En de overheid lacht je hard uit.
      U
      Error
      meer dan 1 jaar geleden
      Ik werk 35 jaar in de beveiliging, ik zit in een ietsje hogere loonschaal dan de gemiddelde beveiliger. Als ik over 6 jaar eindelijk met pensioen kan heb 40 jaar pensioen opgebouwd. Pensoiencheck gedaan en ik schrok me rot, een schandalig laag pensioen waar ik dus na mijn 67e meteen 1500 Euro per maand minder vang en meteen onder de armoedegrens duik. Ik zal wel door moeten werken anders kan ik niet rondkomen . Leuk vooruitzicht , werken tot je dood.
        CNV Expert
        Vakbondsbestuurder (beveiliging, doe-het-zelf, dierhouderij, bedrijfsverzorging) meer dan 1 jaar geleden
        De wijziging van het pensioen gaat niet over de hoogte, maar over de keuze's die werknemers en werkgevers maken over de nieuwe pensioenwet.
        U
        Error
        Beveiliger meer dan 1 jaar geleden
        Partnerpensioen maximaal 50% van uw salaris, en dit moet ook gewoon 100% worden daar hebben we voor gewerkt en premie voorbetaald, harde eis!
        U
        Error
      U
      Error
      meer dan 1 jaar geleden
      Wanneer gaat er gekeken worden hoe het pensioen wezenlijk kan worden verbeterd, zonder risicovolle acties waar een beveiliger absoluut niets mee kan
        CNV Expert
        Vakbondsbestuurder (beveiliging, doe-het-zelf, dierhouderij, bedrijfsverzorging) meer dan 1 jaar geleden
        In een collectieve arbeidsovereenkomst staan de afspraken over het pensioen. De huidige cao loopt volgend jaar maart af. Wat onze inzet bij de onderhandelingen wordt, dat is aan de leden. De afgelopen jaren is vooral ingezet op loonsverhoging, betere roosters en een regeling voor senioren om vanaf vijf jaar voor pensioen korter te kunnen werken.
        U
        Error
        Beveiliger meer dan 1 jaar geleden
        Het zal er wel weer op uitdraaien, dat je eigen te pletter hebt gewerkt, en je na je pension nog lekker mag doorgaan wil je een beetje rondkomen.
        U
        Error
      U
      Error