CNV vindt dat als de werkgever anderhalf jaar van tevoren de looninzet al kan bepalen, zij ook de overige cao-voorstellen op tijd klaar moet kunnen hebben. Daarom pleit CNV voor een zorgvuldige en tijdige voorbereiding, zodat de onderhandelingen soepel en doeltreffend kunnen verlopen.
Enquête onder leden
Om een sterke inzet te formuleren, houdt CNV van de derde week van mei tot de derde week van juni 2025 een enquête onder leden. Medewerkers krijgen de kans om aan te geven welke verbeteringen zij in de cao willen zien.
Gesprek met bewindspersonen Financiën
Op 20 februari heeft CNV, samen met de andere vakbonden, een constructief gesprek gevoerd met de bewindspersonen van het ministerie van Financiën: minister Eelco Heinen en staatssecretarissen Tjebbe van Oostenbrugge en Sandra Palmen-Schlangen. Naast onderwerpen die specifiek over hun departement gingen, kwam ook het salaris en de cao-onderhandelingen aan bod.
CNV benadrukte dat de salarisverhoging in de laatste cao slechts een correctie was op de hoge inflatie en niet als “ruimhartig” moet worden gezien. Daarnaast hebben de vakbonden het kabinet gewaarschuwd dat een nullijn of loondictaat vanaf 2026 onacceptabel is. Mochten dergelijke maatregelen worden opgelegd, dan sluit CNV acties niet uit.
Wil jij meepraten over de cao Rijk?
Houd de cao-pagina in de gaten en vul medio mei, juni de enquête in om jouw stem te laten horen.