Actie bij bijeenkomst werkgevers sociale ontwikkelbedrijven

Op een werkgeversbijeenkomst van de sociale ontwikkelbedrijven gisteren in Den Haag is aandacht gevraagd voor een goede cao Aan de slag. Voor tienduizenden werknemers bij sociale ontwikkelbedrijven betekent het nieuwe loonstrookje dit jaar vooral een nieuwe financiële domper. Terwijl overal de prijzen stijgen en salarissen in andere sectoren omhooggaan, moeten juist deze hardwerkende Nederlanders inleveren.

En dat terwijl de onderhandelingen voor een nieuwe cao muurvast zitten. Of niet eens zijn begonnen, omdat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) niet met een loonbod komt. Daarentegen zijn de eisen van de bonden helder. Wij willen namelijk allereerst een gelijke loonstijging voor iedereen. Alle lonen in de cao moeten hetzelfde stijgen als het minimumloon. Dat betekent 2,75% erbij op 1 januari en in juni opnieuw een verhoging. Daarnaast wil CNV dat iedereen een eindejaarsuitkering van 3,75% verdient van het totale salaris.

Oorverdovend stil

Namens beide vakbonden voerde Rob Kolner het woord op het podium tijdens de bijeenkomst. ‘Het kabinet kijkt weg. In debatten over de participatiewet blijft het oorverdovend stil, als het gaat om het verbeteren van arbeidsvoorwaarden. En moties om de negatieve gevolgen van de belastingmaatregelen voor onze mensen te verlichten, worden weggestemd. “Vraag maar een toeslag aan”, zei staatssecretaris Nobel begin januari in een uitzending van EenVandaag.’

Zet goede woorden om in actie

Kolner besloot zijn toespraak met de oproep om als bonden en werkgevers gezamenlijk op te trekken richting VNG: ‘Zet goede woorden om in actie, zoals een goede vakbondsuitspraak luidt. Samen staan we sterk!’

Blijf op de hoogte van de ontwikkelingen via de pagina over de cao Aan de slag.