In de afgelopen weken is er in totaal 8 dagen gestaakt bij IFF (voluit: International Flavors and Fragrances). Akdogan: 'Die acties zijn uiteindelijk niet voor niks geweest. De directie van IFF heeft uiteindelijk een belangrijke stap gezet en is tegemoetgekomen aan onze belangrijkste eisen: een kortere looptijd van de cao en een goede loonsverhoging.'
Lonen gaan omhoog met 6,5%
De cao heeft een looptijd van 18 maanden (van 1 januari 2025 tot 1 juli 2026). De lonen gaan in totaal met 6,5% omhoog:
- 4,5% per 1 januari 2025
- 2% per 1 januari 2026
Daarnaast kan iedereen die op 31 december 2024 in dienst was, rekenen op een stevige eenmalige uitkering van 5% van het jaarsalaris. Die eenmalige uitkering krijgen de werknemers in april dit jaar uitgekeerd.
Betere ouderenregeling
Er komt een betere regeling voor oudere werknemers, als aanvulling op de al bestaande regelingen. Akdogan: 'Vooral voor werknemers in ploegendiensten is het belangrijk dat ze de kans krijgen om 3 jaar voor de pensioenleeftijd een stap terug te kunnen doen. Bijvoorbeeld door helemaal te stoppen óf door wat minder te gaan werken, zonder er financieel al te veel op achteruit te gaan.'
Naast de bestaande regelingen kunnen oudere werknemers nu ook gebruikmaken van een 80-90-100-regeling (80% werken, met 90% salaris en 100% pensioenopbouw). Werknemers in de ploegendienst kunnen daarvan het langst gebruikmaken (3 jaar voor hun pensioengerechtigde leeftijd). Voor cao-werknemers in dagdienst is die periode 2 jaar, voor overige werknemers 1 jaar.
Extra vrije dag en betere overwerk-afspraak voor deeltijders
Werknemers krijgen ook elk jaar een extra vrije dag: de 'Do More Good Day'. Die dag kunnen ze bijvoorbeeld besteden aan vrijwilligerswerk, helpen op school of mantelzorg.
Voor werknemers die in deeltijd werken, komt er een duidelijke afspraak over overwerk. In plaats van het als meerwerk te bestempelen, worden overuren voortaan gewoon uitbetaald.
Leden kunnen stemmen
Vanaf morgen kunnen de CNV-leden hun stem uitbrengen. CNV legt het cao-resultaat positief aan hen voor.
Over IFF
International Flavors and Fragrances (IFF) is wereldwijd een van de grootste producenten op het gebied van smaak- en geurstoffen. In Nederland telt het bedrijf zo'n 1.000 werknemers. Het merendeel werkt bij de productielocatie in Tilburg. Op de vestiging in Hilversum zijn het laboratorium en ondersteunende afdelingen ondergebracht.