Het is inmiddels de derde keer dat de werknemers van IFF (voluit: International Flavors and Fragrances) in actie komen. Vorige week was er al een 24-uursstaking en een 48-uursstaking bij het bedrijf, na het verstrijken van een ultimatum aan de directie op 16 januari. Inzet is een nieuwe cao voor de ruim 1.000 Nederlandse werknemers.
Nog geen concreet bod van de directie
Ondanks de acties ligt er nog steeds geen nieuw bod van de directie, zegt Alptekin. 'Zolang er niks concreets op tafel ligt, hebben we ook niks om over te praten. Dus zetten we de acties door.'
De vakbonden hebben de werknemers zojuist opgeroepen om vanaf vanavond 23.00 uur het werk 72 uur neer te leggen. Woensdagochtend 5 februari verzamelen actievoerders zich weer bij de toegangspoorten in Tilburg (om 9.30 uur) en Hilversum (om 10.00 uur).
Wat wil CNV?
Vakbond CNV wil in de nieuwe cao onder meer:
- reparatie van de inflatie van 3% en daarbovenop een loonsverhoging van zo'n 4%
- een regeling voor oudere werknemers, zodat ze - als ze dat willen - minder uren kunnen gaan werken (80%), met behoud van 90% salaris en 100% pensioenopbouw (de zogenaamde 80-90-100-regeling)
- afspraken over investeringen in de gezondheid van werknemers, in de vorm van een gratis sportabonnement en een fietsregeling
Over IFF
International Flavors and Fragrances (IFF) is wereldwijd een van de grootste producenten op het gebied van smaak- en geurstoffen. Het merendeel van hen werkt bij de productielocatie in Tilburg. Op de vestiging in Hilversum zijn het laboratorium en ondersteunende afdelingen ondergebracht.