Bonden bereiken akkoord over cao CAOP: 6% salaris erbij

Structurele salarisverhogingen per 1 juli 2024 met 2,0%, per 1 januari 2025 met 2,5% en per 1 juli 2025 met 1,5%. Dat is het resultaat van het onderhandelingsakkoord dat de bonden op 20 maart bereikten over de nieuwe cao CAOP. De looptijd is 19 maanden van 1 juni 2024 tot en met 31 december 2025.

Gedurende de looptijd van deze cao zijn er een aantal punten waarover al overeenstemming was. Deze zijn door werkgever in de cao opgenomen. Zo komt de studieschuld aan DUO vanaf 1 januari 2025 ten laste van het Individueel Keuze Budget (IKB). Jaarlijks kunnen werknemers maximaal € 2.000 (netto) uit het budget inzetten voor het aflossen van de eigen studieschuld. Verder is er vanaf 1 oktober 2024 een leaseregeling fiets.

Modernisering cao

De partijen hebben een aanvullende protocolafspraak gemaakt met de daarin de wens om de cao in lijn te brengen met de visie op ‘kwaliteit van werken en kwaliteit van leven’. Het betreft een brede verkenning naar modernisering van de huidige cao waarbij bonden en werkgever zullen samenwerken. Onderwerpen die in deze verkenning worden onderzocht zijn onder meer een eventuele verkorting van de werkweek, rouw en verlies en mantelzorg. De resultaten van deze verkenning komen medio oktober beschikbaar, zodat beide delegaties de uitkomsten mee kunnen nemen in de voorbereiding op cao 2026.

Uitbreiding voorziening arbeidsongeschiktheid

Partijen bespreken tijdens de verkenning ook hoe we tot een kader en vervolgproces komen als basis voor eventuele toekomstige organisatiewijzigingen en of deze onderdeel worden van het cao-proces. De werkgever gaat ook een voorstel uitwerken voor collectieve uitbreiding van de arbeidsongeschiktheidsvoorziening. Deze aanvullende voorziening wordt bekostigd vanuit een gedeelte van de huidige (bruto) bijdrage in de ziektekosten. De beoogde ingangsdatum is 1 juli 2025 en de uitwerking wordt afgestemd met (de kaderleden van) de bonden.