Meerderheid CNV leden stemt tegen eindbod Koppert

De cao onderhandelingen zijn geëindigd met een eindbod vanuit Koppert. Dit eindbod en het onderhandelingsproces hebben wij toegelicht in de ledenvergadering waarna jullie tot en met 2 april konden stemmen. De uitslag is bekend: de meerderheid van de CNV leden heeft tegen dit eindbod gestemd en is niet akkoord. Waarom en hoe nu verder? Lees dan verder.

Uitslag stemming

Ongeveer 70% van de CNV leden heeft zijn of haar stem uitgebracht, waarvan een krappe meerderheid (53%) tegen het eindbod heeft gestemd. Dit betekent dat we helaas nog geen nieuwe cao kunnen ondertekenen. Ook de FNV leden hebben in meerderheid tegen gestemd en zijn dus ook niet akkoord.

Redenen voor tegenstem

Zoals gevraagd, hebben de meesten van jullie ook een reden opgegeven waarom jullie voor of tegen hebben gestemd. De meest genoemde redenen om tegen te stemmen zijn:
  • De inflatie achterstand is met 4,3% nog steeds niet ingelopen en dus gaan we er in koopkracht op achteruit wat onacceptabel is, loonbod moet minimaal 5% zijn;
  • De communicatie vanuit Koppert is slecht en niet transparant waardoor
    • het gevoel is ontstaan dat werknemers van Koppert niet serieus genomen worden;
    • nu niet duidelijk is in welke (financiële) situatie Koppert zich bevindt en wat hier concreet aan gedaan wordt om dit op te lossen;
    • er dus geen begrip is voor de huidige situatie en dat er sowieso geen kostenreductie moet plaatsvinden via de werknemers;
  • Andere secundaire arbeidsvoorwaarden moeten worden verbeterd, zoals meer verlof, een betere cafetariaregeling en de beloningsmatrix (ook voor 100%-110%).
Naast bovenstaande redenen zijn er meer genoemd, maar Koppert zou deze onderwerpen moeten verbeteren om wel tot een acceptabel resultaat te komen. Wij hebben dit gedeeld met jullie werkgever en wachten op een reactie. Welke reactie Koppert ook geeft, wij komen bij jullie terug. 1) Als het eindbod blijft, zoals die nu is of 2) het eindbod wordt verbeterd of 3) we kunnen tot een onderhandelingsresultaat komen, vragen wij jullie nogmaals te stemmen. Dan zal blijken of een actievergadering wel of niet nodig blijkt en of het voeren van acties (moet afgestemd worden met jullie in welke vorm) het vervolgproces is of niet.

Kortom, we wachten de reactie van jullie werkgever af. Zodra wij iets weten, delen wij dit met jullie.

CNV app groep

Naast deze nieuwsbrieven deel ik ook informatie in de CNV app groep. Ben je CNV lid en wil je ook naast de nieuwsbrieven meer informatie ontvangen? Meld je dan aan via de QR code in de bijlage.

Heb je vragen, opmerkingen of zorgen? Laat het Willem of mij dan vooral weten. Je kunt ook een reactie plaatsen of een vraag stellen op onze cao pagina: Cao Koppert | CNV

Namens de CNV onderhandelingsdelegatie,

Willem Poot
Kaderlid CNV

Diana Kraan
Vakbondsbestuurder CNV
T: 06-22389584
E: d.kraan@cnv.nl

Downloads