Toekomst van arbeidsvoorwaarden
Vanuit de vorige cao hebben we met werkgever afgesproken dat we een uitgebreide studie doen naar een aantal onderwerpen onder de noemer: 'toekomst van arbeidsvoorwaarden'. Uit dit onderzoek zijn heel bruikbare zaken naar voren gekomen helpen bij het cao-overleg. Het laat heel duidelijk zien dat de medewerkers van de NAK behoefte hebben aan zaken die direct te maken hebben met salaris en arbeidsvoorwaraden die daarmee te maken hebben. Vanuit het rapport hebben we de voorstellenbrief in elkaar gezet en dat ook gekoppeld aan het CNV beleid.
Voorstellen aan elkaar toegelicht
We hebben elkaar afgelopen vrijdag ontmoet en hebben doorgepraat over de situatie waarin de NAK zich bevind. Het zijn uitdagende tijden en ook op financieel vlak zijn er nog wel uitdagingen en tegelikertijd erkent de werkgever dat het dit jaar nodig is dat er een focus komt op de primaire loononderdelen. Het beeld dat we gezamenlijk willen uitstralen is dat we serieus aan de slag gaan met de uitkomsten van het rapport 'toekomst van arbeidsvoorwaarden'
Vervolgens hebben we de voorstellenbrieven aan elkaar toegelicht die kun je hieronder aantreffen. Namens het CNV heb ik aandacht gevraagd voor een aanzienlijke loonsverhoging om zo tegemoet te komen aan de wensen van het personeel. Ook hebben we aandacht gevraagd voor het invoeren van een eindejaarsuitkering. In de voorstellenbrieven hebben we ook ruimte gemaakt voor voorstellen die meer zekerheid moeten geven en werken bij de NAK aantrekkelijker moet maken voor nieuwe generatie werknemers.
Vervolg proces
De volgende onderhandelingsronde is op 29 april. We kijken dan uit naar een goed en inhoudelijk gesprek om zo een nieuwe cao weer een stap dichterbij te brengen. Heb je vragen over de voorstellenbrief of over het proces mail me gerust.
Praat mee
Hebben jullie nog vragen? Laat mij dit dan weten. Jullie kunnen ok terecht op de cao-pagina waar al onze eerdere nieuwsbrieven staan. Praat mee of stel je vragen. Ga naar de cao-pagina: Cao NAK (Nederlandse Algemene Keuringdienst) | CNV - Land- en Tuinbouw | CNV.
Dank dat je lid bent van CNV!
Wat fijn dat jij lid bent van CNV! Dankzij jou kunnen we er samen voor zorgen dat we steeds betere arbeidsvoorwaarden krijgen. Daarnaast staan we voor je klaar om je te helpen als je ons nodig hebt en geven we je graag advies op het gebied van werk en inkomen. Jouw betrokkenheid maakt een verschil in de groensectoren, en daar zijn we je heel dankbaar voor.
We hebben goed nieuws: er is nu ook in de groensectoren een lid-maakt-lid actie! Je kunt een collega uitnodigen om ook lid te worden van CNV. Dat werkt heel simpel:
- Nodig een collega uit via jouw CNV-account op www.cnv.nl.
- Wordt jouw collega lid? Dan ontvang jij een cadeaubon van €20 als bedankje!
- Jouw collega profiteert meteen van een voordelig startlidmaatschap: slechts €25 voor de eerste 5 maanden.
En er is nóg meer waar jij én je collega van kunnen profiteren. Als CNV-lid heb je niet alleen invloed op je cao en toegang tot arbeidsrechtelijke hulp, maar kun je ook in 2025 gebruikmaken van collectieve korting op je zorgverzekering. Een mooie extra bijkomstigheid!
En verder...
De komende tijd zal ik je vaker bijpraten over de cao en over de voortgang. Als je nog vragen hebt naar aanleiding van deze nieuwsbrief of je wilt meedenken, neem dan gerust contact met mij op. Ik kom graag in contact met je.
Niels Rook
Bestuurder CNV
M: 06 8141 9161
E: n.rook@cnv.nl