De werkgevers bieden een loonstijging van 2,5 procent per 1 juli 2025 en 1,5 procent per 1 september 2026. De eindejaarsuitkering, nu nog 4 procent per jaar, stijgt naar 5,5 procent per 1 januari 2025 en naar 8 procent per 1 januari 2026. De verhoging van het minimumloon naar €16,- per uur uit het eindbod is positief, met name voor de salarisontwikkeling voor BBL'ers.
Loonstijging onvoldoende
Cao-onderhandelaar Chantal van Dijk: ‘Het eindbod is niet wat we hadden gehoopt. Met name de loonparagraaf vinden we nog niet voldoende. En ook op beleidsrijke afspraken hadden we graag meer gezien. De kinderopvang is een cruciale sector waarin de verwachte personeelstekorten flink gaan oplopen. Om personeel te behouden en aan te trekken is het noodzakelijk om goede arbeidsvoorwaarden af te spreken.’
Ondanks dat het eindbod niet voldoet aan al onze wensen, staan er ook goede punten in, zoals: het experiment Verkorte Arbeidsduur. Van Dijk: ‘Daarmee is de kinderopvang de eerste sector die de stap neemt om serieus te kijken naar de voordelen van een structurele verkorting van de arbeidsduur. Ook de pilot professionele zeggenschap is voor onze leden van groot belang.’
Stagevergoedingen
De stagevergoedingen worden verhoogd van €300,- euro naar €350,- euro per 1 september 2025 en naar €450,- per 1 september 2026. Echter blijft de stagevergoeding hiermee nog steeds lager dan die in andere cao’s uit de Zorg & Welzijn sector. CNV had €500,- euro als inzet, ook met het oog op de afspraken die in het mbo-pact zijn gemaakt over het belang om nieuwe professionals de sector in te leiden.
Stemmen
Wij konden op basis van dit bod niet tot een akkoord komen, omdat het daarvoor te veel verschilt met onze inzet. Daarom leggen we dit bod neutraal aan onze leden voor. Onze leden kunnen volgende week een uitgebreidere mail hierover verwachten.
Wil je ook je stem laten horen, maar ben je nog geen lid? Sluit je dan nog snel aan en laat ons weten wat je van het eindbod vindt.