Cao Ziekenhuizen: Goed gesprek, maar nog weinig concrete afspraken

De onderhandelingen over een nieuwe cao voor ziekenhuizen en revalidatie-instellingen verlopen moeizaam. Op 19 februari spraken de vakbonden en de NVZ opnieuw met elkaar. Hoewel er goede en stevige discussies zijn gevoerd, heeft de NVZ nog weinig concrete toezeggingen gedaan. Over salaris is deze keer niet gesproken.

Belangrijke cao-thema’s

CNV en de andere vakbonden hebben enkele hoofdpunten benoemd die zeker in het akkoord moeten komen:

✔️ Koopkrachtverbetering
✔️ Hogere reiskostenvergoeding
✔️ Aanscherping van pauzeregelingen
✔️ Oplossingen voor consignatie en bereikbaarheidsdiensten
✔️ Balansverlof om eerder te kunnen stoppen met werken
✔️ Afspraken over veiligheid en zeggenschap

De werkgevers namen deze punten serieus mee, maar kwamen nog niet met concrete afspraken. De kilometervergoeding woon-werkverkeer zou slechts van 16 naar 18 cent gaan, en uitbreiding van de ORT naar zaterdagochtend moet betaald worden door verslechtering van de zondagvergoeding. Over balansverlof is nagedacht, maar nog zonder toezeggingen.

Laatste onderhandelingsronde op 7 maart

Op 7 maart staat de laatste onderhandelingsdag gepland. De NVZ werkt tot die tijd voorstellen verder uit en beraadt zich op de eisen van de vakbonden. Er liggen nog stevige onderhandelingen in het verschiet, maar CNV blijft zich inzetten voor een cao met eerlijke afspraken voor alle medewerkers in de ziekenhuizen en revalidatie-instellingen.

Blijf op de hoogte

Houd de cao-pagina Ziekenhuizen in de gaten voor de nieuwste ontwikkelingen!